Mydła do ciała i włosów Banii Agafii

Bania Agafii to bardzo popularna linia kosmetyków, zwłaszcza dla tych, którzy szukają naturalnych produktów. Niestety, składniki zawarte we współczesnych szamponach czy odżywkach do włosów bardziej szkodzą niż pomagają, jednak produkty Agafii nie uciekają się do takich środków.

Rosyjski producent oferuje wiele produktów do włosów – jednak jednym z ciekawszych będzie mydło. Do wyboru mamy trzy rodzaje mydła: czarne, białe i kwiatowe. Współcześnie mało kto używa mydła do włosów. Jednak osoby cierpiące na alergię, często nie mogą używać szamponów, ponieważ występują w nich składniki, które uczulają skórę głowy. Zatem naturalne mydło będzie dobrym rozwiązaniem.

Mydła Agafii pachną bardzo ładnie – zawierają wyciągi z syberyjskich ziół i kwiatów. Mydło kwiatowe jest nieco delikatniejsze od pozostałych. Wszystkie mydła mają właściwości mocno oczyszczające – działają przeciwko łupieżowi, łojotokowi i łuszczycy. Można je stosować na całą skórę.

Mydła mają konsystencję gęstego żelu. Jedno opakowanie (ok. 500 ml) wystarczy na kwartał – zatem pod względem wydajności wygrywają z innymi produktami do włosów. Podczas mycia nabieramy niewielką ilość żelu – możemy najpierw rozpienić go w dłoniach, lub od razu na głowie. Najpiękniejszy zapach posiada mydło czarne. Zawiera ono jednak składnik zwany SLS, natomiast nie każdemu to przeszkadza. Większość włosomaniaczek jest zgodna co do szkodliwości innego składnika w szamponach, którego to mydło nie posiada –

Najpiękniej pachnie mydło czarne, jednak zapachy z mydeł nie zostają długo na włosach. Z drugiej strony wzmacniacze zapachowe w innych produktach są szkodliwe. Korzystając z mydeł do włosów, nie potrzebne będą odżywki – może raz na jakiś czas warto nałożyć odżywkę na końcówki.

Mydło do ciała i włosów jest także idealnym kosmetykiem na wyjazdy – nadaje się do włosów, skóry i twarzy, zastępuje zatem trzy różne produkty i zajmuje mniej miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *