Semilac – jak wykonać manicure hybrydowy krok po kroku

Lakiery hybrydowe stały się bardzo popularne i coraz więcej osób decyduje się na samodzielne malowanie paznokci. Takie rozwiązanie jest o wiele tańsze, a efekty są identyczne jak po wyjściu z salonu kosmetycznego. Samo wykonanie manicure hybrydowego nie jest trudne, wystarczy poznać podstawy, które za chwilę przedstawimy i można samodzielnie stworzyć piękny manicure utrzymujący się na paznokciach przez długi czas bez obaw o odpryśnięcia.

Jeżeli dopiero zaczynamy naszą przygodę z hybrydami najlepiej będzie zaopatrzyć się w zestaw startowy zawierający lampę, lakiery i akcesoria do wykonania manicuru hybrydowego, taki zestaw zawiera wszystkie potrzebne nam produkty i pozwala na stworzenie przepięknych paznokci. Oczywiście produkty skompletować możemy również sami wybierając odpowiadające nam akcesoria i kolory lakierów.

 

semilac zestaw startowy

Zestaw zawiera

 • lampę led
 • lakier Semilac BASE
 • lakier Semilac TOP
 • lakier hybrydowy w kolorze 026
 • odtłuszczacz Nail Cleaner Pure 50 ml
 • płyn do usuwania lakieru hybrydowego Semilac Remover 50 ml
 • folie do usuwania lakieru hybrydowego 50 szt.
 • waciki bezpyłowe 250 szt.
 • blok polerski
 • 2 pilniki do paznokci
 • striper

Malowanie krok po kroku

Jeżeli jesteśmy już w posiadaniu potrzebnych produktów możemy zabrać się za malowanie. Zaczynamy od przygotowania paznokci, spiłujmy je, odsuńmy skórki i zmatujmy za pomocą bloku polerskiego. Następnie należy użyć odtłuszczacza, który aplikujemy na paznokciach za pomocą wacików bezpyłowych.

Teraz zabieramy się za malowanie, zaczynamy od bazy Semilac, którą dokładnie i precyzyjnie staramy się rozprowadzić na paznokciach. Następnie wkładamy paznokcie do lampy w celu utwardzenia bazy (na rynku dostępne są różne rodzaje lamp, w niektórych czas trzymania paznokci wynosi 2 minuty w innych 30 sekund, najlepiej sprawdzić instrukcję znajdującą się na opakowaniu lampy).

Kolejny etap to nałożenie koloru, staramy się robić to dokładnie, tak aby nie malować skórek. Na początku warto robić to powoli, jeżeli coś nam nie wyjdzie poprawmy, przed utwardzeniem w lampie lakier nam nie zaschnie, możemy bez pośpiechu i precyzyjnie pomalować paznokcie. Po nałożeniu pierwszej warstwy paznokcie wsadzamy do lampy, nakładamy drugą warstwę i ponownie wkładamy paznokcie do lampy.

Pozostał ostatni etap czyli top Semilac, nakładamy go również dokładnie na paznokcie, utwardzamy w lampie, a na koniec używamy odtłuszczacza. Możemy jeszcze posmarować skórki olejkiem i mamy gotowe piękne paznokcie, który wytrzymają długi czas.

Ile wytrzymują paznokcie hybrydowe?

Lakier hybrydowy Semilac utrzymuje się na paznokciach spokojnie około 3 tygodni, może wytrzymać nawet dłużej. Wszystko zależy od płytki paznokcia i tempa w jakim rosną nasze paznokcie. Niektóre osoby po dwóch tygodniach posiadają znaczny odrost na paznokciach, u innych jest on widoczny dopiero po okresie 3 tygodni lub dłuższym.

Jak usunąć lakier hybrydowy?

Kiedy już zdecydujemy, że pora na zmianę koloru możemy zabrać się za usunięcie lakieru, wszystkie potrzebne akcesoria znajdziemy w zestawie startowym, jeśli produkty kupowaliśmy osobno do ściągnięcia lakieru będziemy potrzebowali – pilnik, Cleaner, blok polerski, folie do usuwania lakieru, striper, waciki. Lakier delikatnie matowimy blokiem polerskim. Następnie nasączamy waciki cleanerem, przykładamy do paznokci i zawijamy za pomocą folii. Czekamy około 15 minut, resztki lakieru usuwamy przy pomocy stripera lub drewnianego patyczka. Teraz wystarczy spiłować oraz zmatowić płytkę i możemy malować paznokcie na nowo 🙂

Zapraszamy do zapoznania się z produktami marki Semilac, dostępnymi w naszym sklepie – tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *